MEMBERS OF THE TOWN COUNCIL OF SEMBAWANG
 

Cessation of Appointments

Member Ms Bertina Bay Junxuan has stepped down from the Estate Maintenance Committee w.e.f. 1 December 2018.
Member Mr Gavin Goh Shiming has stepped down from the Publicity and Public Relations Committee w.e.f. 1 January 2019.
Member Mr William Goh Ah Chuan has stepped down from the Contracts and Legal Committee w.e.f. 9 January 2019.
The late Mr Liow Kian Huat, BBM (Member, Finance Committee).

New Appointments

Ms Irene Tang Lea Keow PBM has been appointed member of Contracts and Legal Committee w.e.f. 9 January 2019. 

Mr Tan Hong Lim has been appointed member of Publicity and Public Relations Committee w.e.f. 15 January 2019. 

Ms Emily Chin Bee Lay has been appointed member of Finance Committee w.e.f. 1 March 2019.